Kočky jsou velice náchylné na výběr správného krmiva. Mnoho lidí si myslí, že kočky jsou všežravci. To není úplně pravda. Kočky jsou šelmy a jejich přirozenou potravou je syrové maso a krev. Velice důležitý je pitný režim.

Pokud má Vaše kočka správné složení stravy, tak se vyhnete případným komplikacím a nákladným léčbám. Níže jsou popsány všeobecné základní zásady, které by měl mít každý chovatel koček na paměti. 

Uhlohydráty jsou příčinou nerovnováhy cukru v krvi.

Pravidelný pitný režim je důležitý pro zdravé močové cesty (paradoxně zdravé kočky mají sníženou potřebu pocitu žízně, protože jsou zvyklé přijímat tekutiny z potravy). Přirozená potrava koček obsahuje až 75 % vody.

Znovu se budeme opakovat, ale kočky jsou výhradní masožravci. Rostlinná strava jim v žádném případě nesvědčí. Hlavním důvodem je živočišný protein, který obsahuje kompletní zásadně důležitý aminokyselinový profil. Na rozdíl od psů si kočky důležité aminokyseliny nedokážou samy vyrobit.

Jednou z nejdůležitějších aminokyselin pro kočky je taurin, ten je zastoupen v mase. Nedostatek taurinu by mohl způsobit srdeční problémy, případně slepotu zvířete. Mnoho koček ročně onemocní nebo zemře v důsledku špatné stravy. Pokud přesto nevěříte granulovaným krmivům, tak Vám doporučujeme vyzkoušet vlhká krmiva v podobě konzervy. Pokud máte problém zvířeti zajistit dostatečný přísun tekutin, tak vlhké krmivo je pro kočky vhodnější než suché – granulované. AATU cat mají také konzervy, ty jsou plné masa a zároveň obsahují kvalitní vývar, který zvířeti dodá tekutiny.

Další velkou chybou je krmit kočku krmivem, které obsahuje velké množství obilovin. V přírodě nikdy a nikde neuvidíte kočku jíst obiloviny. V přírodě přijme kočka maximálně 5 % sacharidů, v běžných krmivech pro kočky je jich někdy až 35 % (tvoří je především obilí obsažené v krmivu). To je 6x více, než je pro kočku přirozené! Vysoký obsah obilovin v krmivu může vést k respiračním onemocněním, jako je kašel nebo ztížené dýchání. Pro kočky nejsou problém sacharidy jako takové, ale snížená schopnost štěpit škroby na jednoduché cukry (nedostatek „amylázy“). Dalším levným "plnidlem" je sója. Ta může u koček způsobit problémy se štítnou žlázou, které se projevují nejčastěji ztrátou hmotnosti, nervozitou až agresivitou a různými změnami na srsti.

 

Na závěr uvádíme nejdůležitější body z článku:

1) kočka je RYZÍ MASOŽRAVEC,

2) kočka potřebuje dodržovat PITNÝ REŽIM,

3) OBILÍ a SÓJA kočce NESVĚDČÍ.

 

Pokud budete dodržovat výše zmíněné rady, Vaše kočka bude mít zdravější a spokojenější život.

 

              kure cat bag frontkachna cat bag frontlosos cat bag front

 

JIŽ V PRODEJI KAPSIČKY AATU CAT S 97 % MASA

 

     AATU 85g Chichen Pheasant  AATU 85g Chicken Quail  AATU 85g Duck Chicken Liver  AATU 85g Salmon ChickenPrawn  AATU 85g Turkey Goose

           Kuře s bažantem                 Kuře s křepelkou                 Kachna s kuřetem                Losos s kuřetem                 Husa s krocanem